ILMOITTAUTUMINEN KEVÄÄN KURSSEILLE AUKEAA 22.12. KLO 18! KURSSIAIKATAULUT LÖYDÄT TÄÄLTÄ: http://aurajoenuinti.fi/kurssit/kurssi-ajat

Kurssien sisällöt & tavoitteet

Lisätiedot:

Irene Paloposki 

Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. tai puhelimitse 040-7266088

Lyhenne Merkitys
Intensiivi Intensiivi-kurssien ryhmät pidetään pieninä (max 8 lasta, kaksi opettajaa). Kurssilla saa siis normaalia kurssia enemmän henkilökohtaista opastusta, kun lapsia on vähemmän.
Epitihia Epithia Hyvän Olon Keskus – Meriläistentie 1
Nättinummi  Nättinummen uimahalli – Kreetankatu 4 
Ruiskatu Ruiskadun AMK – Ruiskatu 8
(Sisäänkäynti Petreliuksenpolun puolelta: pääovesta vasemmalle ovi.)
Impivaara

Impivaaran uimahalli – Uimahallinpolku

 

 

 

KEVÄT 2018

”MINUSTAKO KILPAUIMARI”-KURSSI IMPIVAARAN UIMAHALLISSA

Kurssi toimii nykyään valmennusryhmien alaisuudessa nimellä "kilpurit", jolloin halukkaat pääsevät osallistumaan myös uintikisoihin (vaatii kilpailulisenssin, josta valmentaja infoaa). Valmentajina toimii koulutetut huippuosaajat, joilla on myös usean vuoden kokemus valmentamisesta. Heillä on kilpauintitausta ja osa heistä kilpailee edelleen.

Uimari voi käydä harjoituksissa 2-3 kertaa viikossa, treeneistä keskustellaan valmentajan kanssa kauden alkaessa (jos tarve). 

Treeneihin sisältyy aina 30min kuivaharjoitus ennen uintia. Uimarit harjoittelevat taito- ja voimaliikkeitä sekä kehonhallintaa, eli kaikkia uimareille tärkeitä asioita. Nimestään poiketen kurssi ei ole tarkoitettu vain kilpauimariksi haluaville, vaan kurssi valmistaa uimaria monipuoliseen vesiurheilun harrastamiseen.

Laita viestiä tai soita valmentajalle, jos haluat lapsesi mukaan ryhmään!

 

LASTEN KURSSIT TOIMIPISTEITTÄIN

Kaikkiin hintoihin lisätään jäsenmaksu 28€ kerran jäsenkaudessa (1.8.-31.7.), jäsenyys laskutetaan kurssimaksun yhteydessä. Hinta sisältää ohjauksen, uimahallin sisäänpääsymaksut, lapsen vakuutuksen sekä todistuksen.

 

EPITIHIA
Päivä Kesto Kellonaika Ryhmä Hinta
Maanantaisin 16x 17-17.35 Vesipedon alkeet a 147€
15.1.-21.5. (ei 19.2., 2.4., 30.4.) 16x 17.35-18.10 Vesipedon alkeet b 147€
16x 18.10-18.50 Vesipedon alkeisjatko 149€
16x 18.50-19.30 Vesipedon jatkouimakoulu 149€
         
Päivä Kesto Kellonaika Ryhmä Hinta
Tiistaisin 8x 17-17.30 Aikuinen-lapsi peuhu 109€
16.1.-13.3. (ei 20.2.) 8x 17.30-18.10 INTENSIIVI alkeet b 142€
  8x 18.15-18.50 Alkeet a 82€
8x 18.50-19.30 Alkeisjatko 84€
         
Päivä Kesto Kellonaika Ryhmä Hinta
Keskiviikkoisin 16x 17-17.35 Alkeet a 147€
17.1.-9.5. (ei 21.2.) 16x 17.35-18.10 Alkeet b 147€
16x 18.10-18.50 Alkeisjatko 149€
16x 18.50-19.30 Jatkouimakoulu 149€
         
Päivä Kesto Kellonaika Ryhmä Hinta
Torstaisin 8x 17-17.30 Vesipeuhu 78€
18.1.-15.3. (ei 22.2.) 8x 17.30-18 Jatkopeuhu 78€
  8x 18-18.40 INTENSIIVI alkeet a 142€
8x 18.45-19.30 INTENSIIVI alkeisjatko 145€
         
Päivä Kesto Kellonaika Ryhmä Hinta
Perjantaisin 16x 17-17.35 Aikuinen-lapsi alkeet a 219€
19.1.-25.5. (ei 23.2., 30.3., 11.5.) 16x 17.35-18.10 Aikuinen-lapsi alkeet b 219€
16x 18.10-18.50 Monipuolisuusuimakoulu 1 165€
16x 18.50-19.30 Monipuolisuusuimakoulu 2 165€
         
Päivä Kesto Kellonaika Ryhmä Hinta
Lauantaisin 8x 10-10.30 INTENSIIVI vesipeuhu 132€
20.1.-17.3. (ei 24.2.) 8x 10.30-11 INTENSIIVI jatkopeuhu 132€
  8x 11.00-11.40 INTENSIIVI alkeet a 142€
8x 11.50-12.30 INTENSIIVI alkeet b 142€
8x 12.30-13.15 INTENSIIVI jatkouimakoulu 145€
8x 13.25-14 Alkeet a 82€
8x 14-14.35 Alkeet b 82€
8x 14.35-15.15 Alkeisjatko 84€
8x 15.15-15.55 Jatkouimakoulu 84€
IMPIVAARA
Päivä Kesto Kellonaika Ryhmä Hinta
Perjantaisin 16x 18.30-20 Monipuolisuuskurssi/alkeet 175€
19.1.-25.5. (ei 23.2., 30.3., 11.5.) 16x 19-20.30 Monipuolisuusharraste 175€
16x 18.30-19.10 Jatkouimakoulu 149€
16x 19.15-20 Tekniikka 1 152€
         
Päivä Kesto Kellonaika Ryhmä Hinta
Lauantaisin 16x 15-16.25 Tekniikkataiturit * 175€
13.1.-26.5. (ei 20.1., 10.2., 10.3., 21.4.) 16x 17-18 Uintikerho 1+2 159€
16x 18-19 Tekniikka 2+3 159€
16x 18.30-20.00 Harraste >12v ja <12v * 175€
         
Päivä Kesto Kellonaika Ryhmä Hinta
Lauantaisin
16x 17.30-18 Aikuinen-lapsi peuhu ** 135€
13.1.-26.5. (ei 24.2., 31.3., 21.4., 12.5.) 16x 18-18.30 Vesipeuhu 142€
16x 18-18.30 Jatkopeuhu 142€
16x 18.30-19:05 Alkeet A 147€
16x 18.30-19.05 Alkeet B 147€
16x 19.05-19.45 Alkeisjatko 149€
16x 19.05-19.45 Jatkouimakoulu 149€
         
Päivä Kesto Kellonaika Ryhmä Hinta
Sunnuntaisin 18x 17.30-18.05 EasySwim alkeet *** 169€
14.1.-27.5. (ei 25.2., 1.4.) 18x 18.10-18.50 EasySwim jatko *** 175€
18x 18.55-19.40 EasySwim diplomi *** 179€
NÄTTINUMMI
Päivä Kesto Aika Ryhmä Hinta
Maanantaisin 16x 16.30-17.30 Tekniikka 3 159€
15.1.-21.5. (ei 19.2., 2.4., 30.4.) 16x 17.30-18.30 Harraste <12v * 159€
         
Päivä Kesto Kellonaika Ryhmä Hinta
Torstaisin 16x 16.30-17.30 Tekniikkataiturit * 159€
18.1.-24.5. (ei 22.2., 29.3., 10.5.) 16x 17.30-18.15 Tekniikka 1 152€
16x 18.30-19.15 Tekniikka 2 152€
16x 19.30-20.30 Harraste >12v * 159€
RUISKATU
Päivä Kesto Aika Ryhmä Hinta
Lauantaisin 14x 16-16.45 Tekniikka 1 133€
13.1.-28.4. (ei 24.2. 31.3.) 14x 16.45-17.30 Tekniikka 2 133€
14x 17.30-18.30 Tekniikka 3 139€
14x 18.30-19.30 Uintikerho 2 139€
         
Päivä Kesto Kellonaika Ryhmä Hinta
Sunnuntaisin 14x 9.45-10.45 Tekniikkataiturit * 139€
14.1.-29.4. (ei 25.2., 1.4.) 14x 10.45-11.30 Tekniikka 1 133€
14x 11.30-12.15 Tekniikka 2 133€
14x 12.15-13 Uintikerho 1 133€
14x 13-14 Harraste alle 12v * 139€
14x 18-19 Harraste yli 12v * 139€
         

 

*Harrasteryhmissä ja tekniikkataitureissa on mahdollista käydä 1-3 kertaa viikossa, pakettialennukseen voit yhdistellä harrasteryhmiä ja tekniikkataitureita vapaasti. Ilmoittautuminen jokaiseen ryhmään erikseen, laskun tullessa sähköpostiin, ota yhteyttä Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen., niin muutamme hinnan oikeaksi.

1 kerran viikossa hinnaston mukaan

2 kertaa viikossa 280€

3 kertaa viikossa 350€

** Lauantain perheuinnissa aikuisen tulee hankkia seuraranneke, johon ladataan 20 uintikertaa (hinta 40€+ranneke 8€). Ranneketta saa käyttää ainoastaan kyseisellä perheuintivuorolla. Rannekkeen hinta on huomioitu kurssimaksussa siten, että kurssimaksu on alhaisempi, kuin Epitihian aikuinen-lapsi-ryhmissä. Yksi aikuinen yhtä ilmoittautunutta lasta kohtaan.

*** EasySwim-uimakouluissa tulee ostaa opetukseen käytettävä puku (opettaja tiedottaa puvusta ja neuvoo hankinnassa/hankkii yhteistilauksena). Ensimmäisillä kerroilla on lainapukuja. Puvun hinta on n. 60€ ja se on hankinnan jälkeen lapsen oma.

 

 

AIKUISTEN KURSSIT TOIMIPISTEITTÄIN

Kaikkiin hintoihin lisätään jäsenmaksu 28€ kerran jäsenkaudessa (1.8.-31.7.), jäsenyys laskutetaan kurssimaksun yhteydessä. Petreliuksessa ja Ruiskadulla hintaan sisältyy hallin sisäänpääsymaksut, Impivaarassa ostetaan lisäksi ranneke (8€), johon ladataan 20 käyntikertaa (40€), tästä lisätiedot ennen kurssin alkua sähköpostitse. Jos sinulla on ennestään seuraranneke, voit ladata siihen lisää käytejä (40€/20kpl).

 

IMPIVAARA        
Päivä Kesto Aika Ryhmä Hinta
Tiistaisin 17x 20.30-21.30 AIKUISTEN perustekniikka 165€
16.1.-22.5. (ei 20.2., 1.5.) 17x 20.30-21.30 AIKUISTEN jatkotekniikka 165€
  17x 20.30-21.30 AIKUISTEN harrasteryhmä * 165€
         
         
RUISKATU        
Päivä Kesto Aika Ryhmä Hinta
Sunnuntaisin 14x 19-20 AIKUISTEN jatkotekniikka 184€
14.1.-29.4. (ei 25.2., 1.4.) 14x 20-21 AIKUISTEN perustekniikka 184€
  14x 21-21.50 AIKUISTEN jatkouimakoulu 184€
         
         
PETRELIUS        
Päivä Kesto Aika Ryhmä Hinta
Maanantaisin 8x 20.20-21.10 AIKUISTEN vapaauintikurssi 105€
15.1.-12.3. (ei 19.2.) 8x 20.20-21.10 AIKUISTEN vapaauintikurssi/jatkoryhmä 105€
         
Päivä Kesto Aika Ryhmä Hinta
Torstaisin 18x 20.20-21.20 AIKUISTEN harrasteryhmä * 225€
11.1.-24.5. (ei 22.2., 10.5.)        
         
Päivä Kesto Aika Ryhmä Hinta
Sunnuntaisin 19x 20.00-21.30 AIKUISTEN harrasteryhmä * 255€
7.1.-27.5. (ei 25.2., 1.4.)        

 

Aikuisten harrasteryhmässä on mahdollista käydä 1-3 kertaa viikossa. Ilmoittautuminen jokaiseen ryhmään erikseen, laskun tullessa sähköpostiin, ota yhteyttä Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.," style="color: #000000;">, niin muutamme hinnan oikeaksi.

1 kerta viikossa hinnaston mukaisesti

2 kertaa viikossa (kerran Petrelius ja kerran Impivaara) 370€

2 kertaa viikossa (molemmat Petrelius) 400€. 

3 kertaa viikossa (kerran Impivaara, kaksi kertaa Petrelius) 510€

Lisätiedot:

Irene Paloposki

Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. tai puhelimitse 040-7266088

 

040 7266 088
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Instagram