Aurajoen Uinti on jälleen tänäkin vuonna mukana valtakunnallisessa Ui kesäksi kuntoon kampanjassa. 

Ohjelma näkyy Aurajoen Uinnin toiminnassa ja Impivaaran uimahallilla. Mukaan voi lähteä kaikki kuntoilijat. Kaikille suorituskortin palauttaneille/seuralle metrit ja minuutit ilmoittaneiden kesken arvotaan Valtakunnallisia ja alueellisia palkintoja. Valtakunnallisilla nettisivuilla www.uikesaksikuntoon.fi voi käydä ilmoittautumassa myös Benecolin kilpailuun, jossa pitää tietää oma kolesteroliarvo, lisäksi sivuilta löytyy vinkkejä uintiin ja vesijuoksuun, joita voi tulla kyselemään myös seuran toimijoilta. 

 

Seuran ihmisiä on tavattavissa hallilla kampanjan avauspäivinä sunnuntaina 1.3. ja maanantaina 2.3. Muinakin aikoina voi tulla rohkeasti kysymään, kun näet hallilla Aurajoen Uinnin ihmisiä.

Koko kuukauden ajan on mahdollista saada tarjouskampanjana uinnin ohjausta tarjoushinnoin ammattivalmentajilta ja uimareilta. Esim henkilökohtainen yksityisvalmennus vain 25 € / 30min... 

Lisätietoja toiminnanjohtaja Jani Rusilta

Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. tai 0405548674